خانه سرمایه گذاری روش های کسب درآمد در خانه
روش های کسب درآمد در خانه

روش های کسب درآمد در خانه

توسط

هر کسی ممکن است به هر دلیلی و با هر روشی کسب درآمد در خانه را تجربه کند. عده‌ای به علت پیدا نکردن کار و عده‌ای هم برای کسب درآمد بیشتر ترجیح می‌دهند سراغ کسب و کارهای خانگی یا فریلنسری بروند. اما مسئله اصلی اینجاست که با چه روش‌هایی می‌توان در خانه درآمد زایی کرد.

در این مطلب قرار است روش های کسب درآمد در خانه را به شما معرفی کنیم. برخی از این روش‌ها خیلی ساده هستند و بدون هیچ امکاناتی و فقط با توجه به مهارتی که دارید قابل راه‌اندازی‌اند. برخی از روش‌ها هم نیاز به منابع مالی اولیه دارند که معمولا این منابع آنقدر زیاد نیستند که دردسرساز باشند. در ادامه همراه ما باشید.

بهترین راه های کسب درآمد در خانه

کسب و کارهای خانگی، کار کردن در خانه و کسب درآمد در خانه روز به روز در حال رونق گرفتن است. بعد از همه گیری کرونا این شکل از کارها خیلی بیشتر از قبل رواج پیدا کرد. از طرفی بیشتر شدن استفاده از اینترنت و رواج پیدا کردن شبکه‌های اجتماعی باعث شد تا درآمدهای خانگی حتی بیشتر از درآمد افراد دارای کسب و کار شود. در این مطلب با چند مدل از انواع کسب و کار خانگی که رواج بیشتری دارد و در ایران قابلیت اجرایی دارد، آشنا خواهیم شد.

درآمدزایی در خانه از طریق کار هنری

هنرمندان افرادی هستند که به معنای واقعی کلمه برای کار کردن در خانه و کار خانگی خلق شده‌اند. این افراد با ماندن در خانه و پرداختن به کارهای هنری که به آن علاقه دارند یا در آن مهارت دارند، می‌توانند به راحتی درآمد داشته باشند.

کارهای هنری شامل هر چیزی می‌شود. مثلا ممکن است خانمی در خانه مشغول آشپزی و شیرینی پزی شود یا به تهیه مربا و ترشیجات بپردازد. خیاطی و ساخت آثار هنری دست ساز هم از جمله مشاغلی هستند که در خانه می‌توان انجام داد.

برخی از افراد هم ممکن است دوره‌های آموزشی مثل دوره عکاسی و نقاشی یا از این دست دوره‌ها را گذرانده باشند. این افراد هم می‌توانند با این مهارت‌های خاص خود از خانه و با امکانات کم کسب و کار خود را ایجاد کنند. برای فروش این آثار هم می‌توان از شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی استفاده کرد. سایت‌های فروش لوازم مختلفی برای این کار در دسترس هستند.

کسب درآمد در خانه به صورت فریلنس

فریلنس شدن یکی از آن ایده‌های چالشی برای کسب درآمد است. اگر از افرادی که تجربه کار فریلنس دارند بپرسید که این روش مناسب است یا خیر، قطعا با جواب‌های منفی بسیاری روبرو می‌شوید. اما هستند افرادی که از این طریق می‌توانند به نتایج خوبی برسند.

فریلنس کار کردن نوعی سبک زندگی است و به همین دلیل ممکن است خیلی از افراد با آن راحت باشند و خیلی از افراد کنار نیایند. خوبی این روش در این است که به راحتی از خانه می‌توانید با سیستم شخصی با کلی مشتری و پروژه مختلف کار کنید. البته محدودیت‌هایی هم وجود دارد. کار فریلنسری فقط مناسب کارهایی مثل تبلیغات و بازاریابی، نویسندگی و ترجمه و تایپ، کارهای گرافیکی و طراحی، برنامه نویسی یا آموزش است.

کسب درآمد خانگی با فروشگاه اینترنتی

یکی از روش‌های دیگر برای درآمدزایی در خانه راه انداختن سایت شخصی است. از دور شاید این کار پر خرج و پر دردسر باشد، اما با کمی تحقیق و پرس و جو از افراد با تجربه می‌توانید ببینید که خیلی ساده و پر بازده است. در این روش فقط کافیست طراح سایت داشته باشید و مقداری تبلیغ کنید.

بعد از منابع مالی و فنی نیاز به محصول دارید. اگر کسب و کار خانوادگی دارید یا محصولی را بلدید تولید کنید که خیلی خوب است. اگر هم محصولی ندارید می‌توانید از روش‌های افیلیت و فروش اجناس دیگران استفاده کنید.

یکی از چالش‌های افراد برای راه انداختن چنین کسب و کاری این است که دیجی کالا و امثال آن رقیب بزرگی هستند و نمی‌توان در کنار آن‌ها، کسب و کار اینترنتی راه انداخت. برای اینکه بتوانید از رقبای بزرگ هم جلو بزنید بهترین کار این است که بروید سراغ راه اندازی فروشگاه‌های تخصصی که در یک محصول یا چند محصول به طور تخصصی فعالیت دارند.

چرا این روش بهتر است؟ تصور کنید در یک بازار قدم می‌زنید و فروشگاه بزرگی را می‌بینید که همه چیز می‌فروشد از معجون لاغری تا فراری آخرین مدل و دمپایی پلاستیکی. در همین بازار مغازه کوچکی را هم می‌بینید که کلی قاب گوشی با طراحی‌های جذاب دارد. بررسی رفتار مشتری‌ها نشان داده که بازدهی آن مغازه کوچک نسبت به خرج و مخارجش همیشه بهتر بوده و نظر بیشتری را جلب کرده است.

کسب درآمد از طریق شبکه های اجتماعی

بسیاری از افراد با رونق گرفتن شبکه‌های اجتماعی کسب و کار خودشان را از داخل خانه شروع کردند. با این کسب و کارها حتی عده‌ای توانستند درآمد میلیونی روزانه داشته باشند. کار کردن در این شبکه‌ها یا به صورت فروش محصول است، یا به صورت فروش خدمات یا تولید محتوا. جالب است که بسیاری از افراد از طریق تولید محتوا توانسته‌اند بیشترین سود را کسب کنند. کاری که در گذشته شبیه رویا بود.

کسب درآمد در خانه با صندوق سرمایه گذاری

روش دیگر و خیلی کم دردسر قرار دادن پول در صندوق سرمایه گذاری است. جالبی روش سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری اینجاست که در این کار نه نیاز به محصول دارید و نه حتی به مهارت و وقت گذاشتن. در واقع به راحتی می‌توانید در خانه بنشینید و با انتخاب صندوق مورد نظرتان درآمد داشته باشید.

در حال حاضر صندوق طلا با ریسک متوسط محبوب‌ترین صندوق بازار است و در کنار آن صندوق سهامی با ریسک بالا و صندوق درآمد ثابت با کمترین ریسک از محبوبیت بالایی برخوردار است. سرمایه گذاری در این صندوق‌ها با پول کم ممکن است و نیاز به دانش آنچنان پیچیده‌ای ندارد.

پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با صندوق‌های بورسی مطلب صندوق سرمایه گذاری چیست را بخوانید. در این مطلب به صورت کامل توضیح دادیم که چند نوع صندوق داریم و سود هر کدام از صندوق‌ها چقدر است.

درآمد در خانه با تدریس خصوصی

اگر دانش و مهارتی دارید که به درد سایر افراد هم می‌خورد و از آن مهمتر اگر معلم خوبی هستید، همین حالا آموزش و تدریس خصوصی را به عنوان شغل خود انتخاب کنید. چون با تدریس و آموزش چه به صورت آنلاین و چه فیزیکی قطعا مخاطب خاص خودتان را پیدا می‌کنید و موفق می‌شوید.

درآمد آموزش خصوصی یا حتی آموزش آنلاین بسیار بالاست. از طرفی برای انجام این کار نیاز به منابع خاصی ندارید. شما می‌توانید با کمترین هزینه و از طریق پلتفرم‌های آموزش آنلاین به سادگی مخاطب خودتان را پیدا کنید و به آن‌ها آموزش دهید.

فرصت های شغلی خانگی برای مربیان ورزشی

جالب است بدانید که مربیان ورزشی هم می‌توانند در خانه درآمد داشته باشند. شاید فکر کنید که غیر ممکن است، اما مربی از طریق آنلاین می‌تواند هنرجوی خود را آموزش بدهد و حرکات او را اصلاح کند. البته رونق گرفتن این روش هم از خیر و برکت‌های همه گیر شدن بیماری کرونا بود!

ترجمه و ویراستاری در خانه

یکی از ساده‌ترین روش‌های پول درآوردن در خانه به خصوص برای دانشجوها، انجام کارهایی مثل ترجمه و ویراستاری است. شما به راحتی می‌توانید در خانه مقاله ترجمه کنید یا مقالات دیگران را ویراستاری کنید و پول در بیاورید. البته برای این کار باید تا حدی به زبان انگلیسی مسلط باشید.

تولید محتوا در خانه

اگر زبان انگلیسی‌تان ضعیف است، روش مناسب دیگر برای درآمدزایی تولید محتواست. شما می‌توانید برای وبسایت‌های مختلف یا شبکه‌های اجتماعی محتوا بنویسید. یادگیری این کار سخت نیست. با دوره‌های آموزشی به راحتی می‌توانید به این کار تسلط پیدا کنید و از طریق کار تولید محتوا درآمد کسب کنید.

البته تولید محتوا به صورت ویدئویی و عکس هم کلی طرفدار دارد. پس اگر مهارت عکاسی یا ساخت کلیپ دارید می‌توانید با این کارها به سادگی از خانه درآمد داشته باشید.

بازاریابی تلفنی

جالب است بدانید که بسیاری از افراد فعال در مرکز تماس و پشتیبانی و مراکز بازاریابی از خانه کار می‌کنند. این مشاغل برای افرادی که می‌خواهند پاره وقت کار کنند یا نمی‌توانند در بیرون از منزل مشغول باشند بسیار مناسب است. البته برای موفقیت در این کار باید توانایی‌هایی داشته باشید. پیشنهاد می‌شود قبل از شروع این کار در کلاس‌های آموزشی شرکت کنید.

نکات مهم برای درآمدزایی در خانه

در این مطلب توضیح دادیم که چه فرصت‌های شغلی حتی از خانه قابل انجام است و به راحتی با مشغول شدن به آن‌ها می‌توان از داخل خانه درآمد کسب کرد. در ادامه نکاتی را خواهیم گفت که در انجام کار از خانه باید مدنظر قرار دهید.

سرمایه مورد نیاز می خواهد یا نمی خواهد؟

هیچ‌گاه برای شروع کسب و کار خانگی سرمایه را محدودیت در نظر نگیرید. در این روش خیلی کمتر از روش‌های دیگر به سرمایه نیاز دارید. شما خیلی از کارهای معرفی شده را به راحتی می‌توانید از خانه حتی با یک لپ تاپ ساده یا حتی با گوشی انجام دهید.

مهارت های مورد نیاز من چقدر باشد؟

بزرگترین چالش در این روش داشتن سرمایه نیست، بلکه داشتن مهارت است. شما برای شروع کسب و کار خانگی باید دست کم یک مهارت را بلد باشید. اگر حتی فکر می‌کنید که مهارتی را بلد نیستید یا در مهارتی حرفه‌ای نیستید، قطعا باید کلاس بروید و آموزش ببینید. البته شما می‌توانید با سرمایه‌های کم بدون نیاز به دانش و مهارت در صندوق‌های سرمایه گذاری هم به اندازه سرمایه‌تان مبلغی را کسب کنید.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم توضیح دهیم چطور از خانه درآمد داشته باشید. به همین منظور روش‌های مختلفی را به شما آموزش دادیم که از طریق آن‌ها می‌توانید خیلی ساده و با هزینه‌های کم دانش و هنر خودتان را عرضه کنید و درآمد داشته باشید. امیدواریم در این مطلب توانسته باشیم روش های کسب درآمد در خانه را با شما در میان بگذاریم و از آن مهمتر درآمدزایی در خانه را آموزش داده باشیم.

اما پیشنهاد و کمک ما

از طریق داراتو می‌توانیم برای شروع کسب درآمد از خانه به شما کمک کنیم. شما می‌توانید در داراتو با سرمایه‌های اندک سرمایه گذاری کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده طرح‌های سرمایه گذاری داراتو وارد لینک زیر شوید.

ورود به داراتو

 

 

Related Posts

پیام بگذارید