خانه صندوق سرمایه گذاری مدیریت دارایی چیست؟ مدیریت اختصاصی دارایی در داراتو یعنی چی؟

مدیریت دارایی چیست؟ مدیریت اختصاصی دارایی در داراتو یعنی چی؟

توسط
در این مطلب می‌خوانیم

تعریف مدیریت دارایی

تعریف مدیریت دارایی به صورت ساده یعنی سپردن مدیریت سرمایه خود به فرد یا افرادی که در زمینه‌های مالی دانش بیشتری دارند. با این تعریف مدیریت دارایی بیش از هر چیز در دنیای سرمایه گذاری غیر مستقیم کاربرد دارد؛ یعنی زمانی که قصد دارید بدون نیاز به دانش مالی و با صرف زمانی خیلی کم وارد سرمایه گذاری شوید.

در این تعریف شاید مدیریت دارایی خیلی ساده به نظر برسد، اما در عمل فرآیند بسیار پیچیده‌ای دارد. مدیر حرفه‌ای باید بتواند براساس شخصیت مالی شما و میزان ریسکی که دارید بهترین دارایی‌ها را برای سرمایه گذاری معرفی کند. در ادامه مدیر باید شرایط بازار را تحلیل و سبد دارایی شما را در بازه‌های زمانی مختلف مدیریت کند.

در صورتی که فرآیند مدیریت دارایی به خوبی انجام شود، ریسک و بازدهی سرمایه گذاری در حد مطلوبی قرار می‌گیرد. مدیر دارایی باید براساس استراتژی مشتری، میزان ریسک فرد و درآمد او مجموع دارایی‌ها را مدیریت کند.

روش‌های مختلف مدیریت دارایی

مدیریت دارایی سبک‌های متفاوتی دارد. گاهی ممکن است با مبالغ بسیار بالا و به صورت سبدگردانی باشد و گاهی هم برای مبالغ کمتر و در صندوق‌های سرمایه‌گذاری. در کنار همه این روش‌ها روش جدیدی هم در داراتو انجام می‌شود که در ادامه به معرفی همه این روش‌ها خواهیم پرداخت.

سبدگردانی در بورس

مدیریت دارایی یکی از اصول مهم سبدگردانی یا مدیریت پرتفوی در بورس است. خدمات سبدگردانی فقط برای مبالغ بسیار بالا انجام می‌شود. در این روش بین سرمایه گذار و شرکت سبدگردانی قراردادی بسته می‌شود و طبق آن قرارداد خدمات سبدگردانی ارائه می‌شود. برای آشنایی بیشتر با فرآیندهای این روش پیشنهاد می‌کنیم مطلب سبدگردانی چیست را بخوانید. در این مطلب به طور دقیق شرایط و پیش نیازهای این روش را توضیح دادیم و همچنین گفتیم که بازده سرمایه گذاری و مزایای این روش به چه صورت است.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری

نمونه دیگر مدیریت دارایی در مدیریت صندوق‌های سرمایه گذاری اتفاق می‌افتد. در این روش غیر مستقیم سرمایه‌گذاری، دارایی صندوق‌ها به صورت مداوم به دست تحلیل‌گران حرفه‌ای ترکیب‌بندی می‌شود. برخلاف سبدگردانی در این روش نیازی به داشتن سرمایه اولیه زیاد نیست. مدیریت صندوق در این روش با دانش و تحلیل کمک می‌کند تا میزان ریسک سرمایه گذاری کاهش پیدا کند و بازدهی آن بیشتر شود. اگر می‌خواهید با کارکرد صندوق‌های سرمایه گذاری به شکل دقیق‌تری آشنا شوید، مطلب صندوق سرمایه گذاری چیست را بخوانید.

مدیریت دارایی اختصاصی برای سرمایه گذاران حقیقی به روش داراتو

مدیریت دارایی یکی از اصلی‌ترین خدماتی است که در داراتو ارائه می‌شود. شیوه مدیریت دارایی در داراتو نسبت به روش‌هایی که معرفی شد کمی متفاوت است. داراتو ابزار ارائه دهنده سبدی بهینه از صندوق‌های سرمایه گذاری مختلف است. تیم مدیریت دارایی در داراتو براساس سطح ریسک شما و بررسی وضعیت بازار سرمایه، ترکیبی بهینه از صندوق‌های مختلف پیشنهاد می‌دهد. در ادامه این فرآیند را به صورت دقیق‌تری توضیح دادیم.

مدیریت دارایی در داراتو

مدیریت دارایی در داراتو در سه مرحله انجام می‌شود. مرحله اول میزان ریسک مالی شما براساس آزمون ریسک سنجی محاسبه می‌شود و در مرحله دوم تیم مدیریت دارایی با رصد بازار سرمایه بهترین ترکیب بهینه از صندوق‌های مختلف را پیشنهاد می‌دهد. تیم مدیریت دارایی در مرحله سوم از طریق رصد بازار و بررسی تغییر شاخص‌ها حافظ دارایی‌های شما خواهد بود. در ادامه هر سه مرحله را به طور دقیق‌تری توضیح دادیم.

367 3674082 staff management icon hd png download

سرمایه‌گذاری متناسب با شخصیت مالی شما

در اولین گام سرمایه گذاری در داراتو شخصیت مالی شما از طریق آزمون ریسک سنجی تعیین خواهد شد. این مرحله به شما کمک می‌کند تا در سرمایه گذاری خود هوشمندانه‌تر عمل کنید و تصمیمی بهینه‌تر بگیرید. در ادامه براساس پاسخ‌های شما به سؤالات آزمون ریسک سنجی سبدی بهینه از صندوق‌های مختلف سرمایه گذاری به شما پیشنهاد داده می‌شود.

مدیریت دارایی بهینه با تشکیل سبدی متنوع

در این مرحله سبدی بهینه از صندوق‌های سرمایه گذاری مختلف به شما پیشنهاد داده می‌شود. ترکیب درصد هر دارایی و صندوق در این سبد براساس سطح ریسک پذیری شما و شرایط بازار تعیین می‌شود. این ترکیب به گونه‌ای انجام شده است که بیشترین بازدهی و کمترین ریسک را در سرمایه گذاری خود داشته باشید.

442 4420930 icon free download png gift basket vector icon
resolution 28342751 data analysis icon 11553436370dgxfieawfj 1

تحلیل شرایط بازار و مدیریت مداوم سبد دارایی‌های شما

مدیریت دارایی داراتو در مرحله آخر وظیفه دارد که به صورت دوره‌ای شرایط بازار را بسنجد و در صورت نیاز به تغییر ترکیب دارایی‌های هر سبد به شما پیشنهادات سرمایه گذاری جدید بدهد. برای انجام این مرحله از ابزار بازترازی و دانش مدیریت دارایی کارگزاری آگاه استفاده می‌شود. از طریق این روش دارایی از نوسانات بازار مصون خواهد بود و براساس سطح ریسک خودتان متناسب سازی خواهد شد. این کار ریسک را بسیار کم خواهد کرد و بازدهی بیشتری برای سرمایه شما به ارمغان خواهد آورد.

دو اصل مهم مدیریت دارایی در داراتو

در مدیریت دارایی داراتو دو اصل شخصیت مالی سرمایه گذار و رصد بازار سرمایه بیش از هر چیز در نظر گرفته می‌شود. در ادامه در خصوص این دو اصل بیشتر توضیح خواهیم داد.

ریسک سنجی سرمایه‌گذار

بازدهی سبد سرمایه‌گذاری

پیشنهاد سبدی بهینه اختصاصی پر بازده از صندوق‌های سرمایه گذاری

داراتو در مرحله نهایی متناسب با شخصیت شما سبدی از صندوق‌های قابل معامله درآمد ثابت، طلا و سهامی را به شما پیشنهاد می‌دهد. براساس سطح ریسک پذیری شما ممکن است میزان درصد هر صندوق در ترکیب دارایی متفاوت باشد. در ادامه به صورت مختصر درباره این صندوق‌ها توضیح داده‌ایم.

صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت
صندوق طلا چیست
stock exchanges profits

همانطور که از اسم این صندوق پیداست، با سرمایه گذاری در این صندوق می‌توان سود 18 تا 24 درصدی دریافت کرد. سرمایه گذاری در این صندوق به افرادی که ریسک پایینی دارند پیشنهاد داده می‌شود. برای مثال اگر در آزمون ریسک سنجی داراتو سطح سرمایه گذاری 1، 2 یا 3 به شما پیشنهاد داده شود، درصد زیادی از ترکیب دارایی شما شامل صندوق درآمد ثابت خواهد بود.

عمده دارایی صندوق طلا گواهی سپرده سکه طلاست. عملکرد این صندوق‌ها تفاوت چندانی با خرید مستقیم طلا ندارد و می‌توان گفت حتی مزیت خرید آن‌ها از خرید فیزیکی طلا بیشتر است. با توجه به افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی سطح ریسک این صندوق متوسط است و معمولا در طرح‌های سرمایه گذاری داراتو درصدی از این دارایی در ترکیب صندوق پیشنهاد داده می‌شود.

عمده دارایی این صندوق به سهام شرکت‌ها در بورس تعلق دارد. اگر ریسک پذیر باشید مدیریت دارایی داراتو طرحی را پیشنهاد می‌دهد که بخش عمده آن به صندوق سهامی تعلق دارد. البته در بازترازی معمولا وضعیت بازار سهام در نظر گرفته می‌شود و در صورتی که اوضاع بازار متلاطم باشد، درصد آن در ترکیب سبد کم می‌شود و صندوق سهامی کمتری برای شما می‌خرد.

سخن پایانی

در این مطلب توضیح دادیم که مدیریت دارایی چیست و همچنین توضیح دادیم که مدیریت دارایی در داراتو چگونه انجام می‌شود. همانطور که در این مقاله توضیح دادیم مدیریت دارایی یکی از روش‌های غیر مستقیم سرمایه گذاری است و به شما کمک می‌کند تا سبدی بهینه از دارایی‌های مختلف داشته باشید.

مدیریت دارایی در داراتو براساس سطح ریسک و میزان دارایی شما انجام می‌شود. پیشنهاد می‌کنم برای آشنایی بیشتر با فرآیند مدیریت دارایی و استفاده از خدمات مدیریت دارایی در داراتو ثبت نام کنید.

مدیریت دارایی با داراتو

برای دریافت خدمات مدیریت دارایی اختصاصی از داراتو همین حالا وارد سایت داراتو شده و ثبت نام کنید.

Related Posts

پیام بگذارید