امروزه باتوجه به تلاطم های موجود در شرایط اقتصادی کشور، اکثر ما به دنبال پیدا کردن راهی مناسب به منظور حفظ ارزش دارایی های خود و رشد دادن آن هستیم. از طرفی وجود مشغله های روزمره و نداشتن دانش و زمان لازم برای ورود مستقیم به دنیای سرمایه گذاری ما را به سمت یافتن راه‌کاری مناسب جهت سپردن مدیریت امن سرمایه هایمان سوق می‌دهد. در این میان داراتو به عنوان خدمتی از گروه آگاه، با پایش مستمر بازارهای مالی و مبتنی بر تحلیل‌های پیشرفته، در صدد است تا با مدیریت هوشمند و پویای سرمایه‌های افراد به حفظ و رشد ارزش دارایی‌های آنها متناسب با تلاطم‌های اقتصادی کشور کمک کند.


سپردن مدیریت سرمایه‌گذاری به داراتو، دارای مزایای زیر است که غالباً آن را جذاب‌تر از سرمایه‌گذاری شخصی می‌کند:
  • سرمایه گذاری بدون نیاز به دانش بورسی و صرف زمان و انرژی
  • سادگی کار با داراتو ( راحتی در عضویت، افزایش و برداشت سرمایه)
  • امکان سرمایه‌گذاری با مبالغ کم حتی به میزان ۵۵۰ هزار تومان
  • سپردن مدیریت سرمایه به گروه آگاه
  • برداشت مطمئن هر میزان دلخواه از سرمایه در هر زمان
  • مشاهده وضعیت و تاریخچه میزان دارایی‌ به همراه میزان سود و ضرر در هر لحظه.
  • سرمایه‌گذاری شفاف وسازنده در بخش سالم اقتصاد کشوربا توجه به شرایط تورمی موجود در کشور، همه افراد میتوانند به منظور حفظ ارزش داراییشان، مدیریت سرمایه های خود را به داراتو بسپارند. از آنجایی که استفاده از داراتو نیاز به داشتن تخصص بورسی وصرف زمان برای تحلیل بازار و سرمایه‌گذاری مستقیم ندارد، همه افرادی که دغدغه مدیریت سرمایه مطمئن را دارند، می توانند از راهکارهای داراتو بهره مند شوند.


داراتو متشکل از جمعی از افراد خبره در زمینه های فناوری، تحلیل مالی و مدیریت سرمایه در گروه آگاه می باشد که با تجربه و دانش خود به دنبال خلق بیشترین سود متناسب با سطح ریسک هر مشتری هستند.


داراتو کمک می‌کند به نام خودتان با در نظر گرفتن تیپ شخصیتی مالی شما سبدی از دارایی‌های مختلف در بازارهای مالی خریداری شود. تیپ مالی شما توسط آزمونی کوتاه در پلتفرم داراتو مشخص می‌شود. سبد پیشنهادی داراتو نیز بر اساس تحلیل داده‌های چند سال اخیر بازارهای مالی تعیین می‌شود و این سبد بصورت مستمر با تغییر شرایط بازار، بازبینی می‌شود.


بله. از آنجایی که داراتو با خرید و فروش سهام به نام خود کاربران در بورس فعالیت میکند، داشتن کد بورسی برای استفاده از سامانه داراتو الزامی می باشد.


خیر. سرمایه‌گذاری از طریق داراتو مشمول هیچگونه کسوراتی نمی‌شود. تنها کارمزد تراکنش‌ها مبتنی بر درصدهای رسمی تعیین شده توسط سازمان بورس، از سرمایه‌گذاری کسر می‌شود که میزان اندکی است. این عدد مبتنی بر نوع سهام خریداری شده (بورسی، فرابورسی، صندوقهای قابل معامله، …) اندکی متفاوت است.


داراتو به عنوان خدمتی از گروه مالی آگاه، در حال حاضر بصورت مستقل هیچگونه کارمزدی بابت خدمات خود کسر نمی‌کند. امّا بصورت کلی فعالیت مشتریان در این کارگزاری و انجام تراکنش‌های خرید و فروش، طبق قوانین بورسی دارای کارمزد برای کارگزاری آگاه است.سرمایه کاربران بصورت مستقیم به حساب بانکی آنها نزد کارگزاری آگاه واریز میشود و با پول واریز شده، به نام خود افراد سبدی از سهام‌های معتبر با بازده مناسب خریداری می‌شود.


برای سرمایه‌گذاری از طریق داراتو شما باید احراز هویت سجام شده و کد بورسی دریافت کرده باشید. سپس در پنل کارگزاری آگاه ثبت‌نام کنید و شناسه و رمز ورود به پنل کارگزاری آگاه را دریافت نمایید. سپس با وارد کردن شناسه و رمز عبور دریافتی، وارد سامانه داراتو شوید و از قسمت افزایش سرمایه، در هر زمان سرمایه مورد نظر خود را اضافه نمایید. حداقل افزایش سرمایه در هر بار 500 هزار تومان و حداکثر 50 میلیون تومان است. افزایش سرمایه شما طی دو روز کاری پردازش می‌شود و به دارایی شما در داراتو افزوده می‌شود.


شما در هر زمانی می‌توانید هر میزان دلخواه از سرمایه خود را برداشت و به حساب بانکی‌تان منتقل کنید. حداقل مبلغ قابل برداشتی در هر بار500 هزار تومان می باشد. بعد از انجام برداشت، درخواست شما ثبت و طی سه روز کاری پردازش و مبلغ تعیین شده به حساب شما منتقل می‌شود.


سرمایه‌ای که در داراتو وارد می‌کنید، توسط گروه مالی آگاه متناسب با وضعیت بازار در آن زمان، در بازار بورس سرمایه‌گذاری می‌شود. با توجه به وضعیت سبد سهام خریداری شده برای هر کاربر، میزان سرمایه در هر لحظه متفاوت است و ممکن است افزایش یا کاهش نسبی داشته باشد. اما در هر زمان شما می‌توانید سرمایه خود را در پنل داراتو مشاهده کنید.


خیر، هیچ الزامی برای حفظ مبلغ سرمایه‌گذاری شده برای مدت مشخص وجود ندارد. شما در هر زمانی می‌توانید بدون هیچگونه کارمزد یا جریمه، اقدام به برداشت سرمایه خود کنید.


خیر، دارایی ثبت شده در پنل، سبد سهامی است که به نام خود شما خریداری شده و در هر زمان قابل برداشت است. توجه داشته باشید که میزان دارایی در زمان برداشت مبتنی بر قیمت روز سهام محاسبه می‌شود.همانطور که می‌دانید سرمایه‌گذاری در بازار بورس دارای درصد سود مشخصی نیست و حتی ممکن است در بازه های زمانی مشخصی با زیان همراه باشد؛ اما داراتو سعی می‌کند تا با استفاده از تجربیات تحلیل گران متخصص و خرید سهام‌ صندوق‌های خوش‌نام، تا حد امکان به بیشترین سود ممکن دست یابد. هرچند نمیتوان درصد سود مشخصی را برای سرمایه‌گذاری از طریق داراتو بیان کرد ولی می‌توان سابقه سود کسب شده توسط داراتو را در وبسایت داراتو مشاهده کرد.


گرچه بازار بورس غالباً در بلندمدت جذابیت بالایی داشته و جزو بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری محسوب میشود، اما فعالیت در آن همواره با ریسک همراه است. داراتو متعهد است تا حد امکان ریسک سرمایه‌گذاری را از طریق خرید سهام‌ صندوق‌های خوش‌نام و بهره گیری از تجربیات تحلیل گران متخصص، حداقل کند. با این وجود با توجه به نوسان های دائمی موجود نمی‌توان میزان ریسک مشخصی برای سرمایه‌گذاری از طریق داراتو بیان کرد.داراتو بعنوان یکی از خدمات زیرمجموعه گروه آگاه، دارای مجوزهای مختلف فعالیت در صنعت بورسی است. گروه آگاه با 15 سال سابقه فعالیت شامل زیرمجموعه‌های مختلف از جمله کارگزاری، مشاوره سرمایه‌گذاری، سبدگردانی، تأسیس و مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری است که با توجه به این حوزه‌ها مجوزهای رسمی لازم را نیز از مراجع مربوطه اخذ کرده است. گروه آگاه در حال حاضر در صندوق‌ها و سبدهای زیرمجموعه خود بالغ بر 6 هزار میلیارد تومان را تحت مدیریت دارد که نشان از اعتماد بالای مردم به این مجموعه مالی است.


داراتو بعنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی آگاه، مجوز فعالیت در بازار بورس، سبدگردانی، و خرید و فروش سهام را دارا است.


اگر ابهام یا سوالی دارید و پاسخ آن را در بخش سؤالات متداول نیافتید
می‌توانید از طریق راه‌های زیر با کارشناسان پشتیبانی داراتو ارتباط برقرار کنید